facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Wystawa JAN ANDRZEJ WALASEK - FORMA I TREŚĆ

Wydarzenie trwa od 2019-02-27 17:00:00 do 2019-03-31 18:00:00
Miejsce wydarzenia: Muzeum Mazowieckie w Płocku ul. Tumska 8

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wernisaż wystawy Jana Andrzeja Walaska "Forma i treść", który odbędzie się 26 lutego 2019 roku o godzinie 17:00.

Artysta urodził się 15 października 1951 r. w Mławie. Odbył studia licencjackie na kierunku wychowanie plastyczne w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2002 r. obronił tytuł magistra na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Mieszka i pracuje w Działdowie. W swoim dorobku ma wystawy indywidualne w kraju i zagranicą. Uczestniczył w ponad 30 plenerach malarskich. Patrzy na świat własnymi oczami i przelewa swoje wizje na płótno zamaszystymi pełnymi życia ruchami pędzla. Każdy dzień przynosi artyście nowe odkrycia, które owocują w jego twórczości. Zajmuje się malarstwem, głównie wykonywanym techniką olejną oraz rysunkiem o tematyce inspirowanej naturą. W latach 1987–1989 pracował jako instruktor plastyki w Miejskim Domu Kultury w Działdowie. Nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 2 w Działdowie.

 Jest członkiem Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz  Klubu Twórców Sztuki. Współzałożyciel Pracowni Malarstwa „Młyn” w Działdowie.

 W roku 2011 otrzymał odznaczenie „Gloria Artis”. Wraz ze Zdzisławem Kruszyńskim i Janem Stępkowskim jego twórczość była prezentowana w Płocku w 2012 roku na wystawie czasowej w spichlerzu przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b. Obecnie po 7 latach artysta powraca do Płocka prezentując swoje dokonania w znacznie większym wymiarze na wystawie czasowej w głównej siedzibie Muzeum Mazowieckiego przy ul. Tumskiej 8.

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: