facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Koncert Piosenek Agnieszki Osieckiej

Wydarzenie trwa od 2019-03-16 18:00:00 do 2019-03-16 20:00:00
Miejsce wydarzenia: Dom Darmstadt, Płock ul. Stary Rynek 8

Zapraszamy na koncert „Agnieszka i nie tylko” w wykonaniu Julity Kożuszek.


"Agnieszka i nie tylko"- to piosenki Agnieszki Osieckiej poukładane w prostą narrację koncertową, która składa się z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz z kilku piosenek autorstwa mojego serdecznego przyjaciela Jana Jakuba Należytego (autora tekstów, piosenkarza, dramaturga, jako 18 - letni chłopak wygrał Opolskie Debiuty). Zarówno teksty Osieckiej jak i Należytego charakteryzują się wyrazistą poetyką, która nie jest ckliwa ani naiwna, ale głęboka, wzruszająca i często inteligentnie dowcipna. Wszystko natomiast "kręci się" wokół relacji damsko-męskich.
Chciałabym Państwa zabrać w podróż gdzie spotkają miłość w wielu odsłonach od tej świeżej w zachwycie ( Na całych jeziorach Ty), szybką bezwzględną zdradę (Małgośka), ciepłe uczucie, ale nie pozbawione odrobiny niepokoju (Kiedy mnie już nie będzie) (Samba do poduszki) zwariowaną miłość do typa spod ciemnej gwiazdy (Sing Sing) przez wizję pięknego wesela, o którym marzy każda kobieta w Balladzie wagonowej, a potem życia w luksusie ( Nie ma jak pompa).
Niech widzowie zajrzą w ciemniejsze zakamarki tego najpiękniejszego uczucia na ulicę Kamienną (Kochankowie z ulicy Kamiennej), a także zadumają się nad nieznośną lekkością bytu (Niech żyje bal). Potem "pijani" od emocji odpoczną na polanie wąchając konwalie (Zielono mi), a płeć piękna nabierze wiary w siebie po piosenkach Jana Jakuba Należytego (Nie znam nudy) i upewni się że można być szczęśliwą bez faceta u boku (Wyjdę za mąż za nikogo) albo zdecyduje się już nie zakochiwać słuchając tekstu do melodii Krzysztofa Komedy o miłości złej jak noc bez dna. A jeśli jesteśmy w szczęśliwym związku to chcemy zapobiec rutynie i prosimy, żeby ukochany nie mówił do nas jak do żony (Sztuczny miód).
Jest też kilka piosenek, które nadają się jak najbardziej do wspólnego śpiewania w prostych refrenach (Diabeł i raj, Ballada Wagonowa, Sing Sing), nasączonych optymizmem i wiosenną energią. I wtedy wszyscy będą pamiętać, że z piosenką można powspominać piękne chwile, zapomnieć to co złe i wypłynąć Na Wielką Wodę :)

Cena biletu: 30 zł (w przedsprzedaży w bileterii POKiS), 40 zł (w dniu koncertu w biurze Domu Darmstadt).

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: