facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Miejski Ogród Zoologiczny ZOO Płock

Opis firmy:

Płockie ZOO jest jednym z 15 polskich ogrodów zoologicznych. Zajmuje powierzchnię ponad 10 ha, na których eksponuje 3,5 tysiąca zwierząt reprezentujących ponad 300 gatunków. Swoją działalność rozpoczęło w roku 1951. O jego wyjątkowości świadczy różnorodność biologiczna jego mieszkańców.

 

Płockie ZOO posiada jedną z największych wśród polskich ogrodów zoologicznych kolekcję gadów oraz akwaria morskie i słodkowodne (obecnie w remoncie). Niewątpliwą atrakcją jest jedyne w Polsce okno widokowe do obserwacji nurkujących pingwinów, jedna z najładniejszych wśród europejskich ZOO ekspozycja pand małych oraz pawilon najmniejszych małp świata – tamaryn i marmozet. Ogród zamieszkuje najstarsze zwierzę w europejskich ogrodach zoologicznych – samica aligatora missisipijskiego Marta, która w roku 2015 obchodziła 85. urodziny.

 

Wielką popularnością u najmłodszych gości cieszy się MINI ZOO, gdyż daje możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi, które dzieciom w mieście znane są tylko z filmów i książek. To ważne miejsce w edukacji przyrodniczej dzieci.

 

 

 

Do najciekawszych ekspozycji płockiego ZOO należą:
- pawilon słoni;
- wybieg kangurów;
- wybieg lwów;
- pawilon ptaków lasów tropikalnych;
- ekspozycja pingwinów przylądkowych;
- pawilon tamaryn i marmozet;
- woliery orłanów i orłosępów;
- wybiegi osłów somalijskich i oryksów szablorogich;

- ekspozycja akwarystyczna

 

Płocki Ogród Zoologiczny od lat prowadzi aktywną działalność edukacyjną, organizując zajęcia dla grup szkolnych i przedszkolnych z zakresu biologii, ekologii i ochrony przyrody. Ponadto organizuje wystawy, konkursy oraz imprezy specjalne.

Dane kontaktowe:

Miejski Ogród Zoologiczny ZOO Płock
Norbertańska 2
09-402 Płock

24 366 05 11; 24 366 05 12

Otwórz w Google Maps
TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: