facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

XI Jarmark Tumski

Już w piątek 31 maja 2019 roku od godziny 12.00 zapraszamy na XI już Jarmark Tumski

To impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.


Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Program tegorocznej edycji Jarmarku Tumskiego:

31 MAJA (PIĄTEK)

SCENA PRZED MUZEUM MAZOWIECKIM
12.00- OTWARCIE JARMARKU TUMSKIEGO
12.00-17.00- PREZENTACJE WYSTAWCÓW

SCENA- STARY RYNEK
14.00- WYSTĘP KATARYNIARZY
14.30- SOLISTKI PRACOWNI MUZYCZNEJ (POKIS)
15.00- GRUPA TANECZNA (SP NR 12)
15.30- POKIS DANCE STUDIO
16.00- STUDIO PIOSENKI DZIECIĘCEJ SDK PSML-W (SOLOWE WYSTĘPY WOKALNE DZIECI)
16.30- CHÓR SERENADA SDK PSML-W (WYSTĘP CHÓRU SENIORÓW)
17.00- ZESPÓŁ WOKALNY STUDIA PIOSENKI MŁODZIEŻOWEJ SDK PSML-W
17.30- ZESPÓŁ WOKALNY NIESFORNE WRÓBELKI (MDK)
17.45- STUDIO PIOSENKI (MDK)
18.10- ZESPÓŁ MAM NADZIEJĘ (MDK)
18.30-ZESPÓŁ STOP (MDK)
19.00- ZESPÓŁ DOBRA NASZA (POKIS)
19.50- ZESPÓŁ GAD (MDK)

GRY, ZABAWY I NAUKA – STARY RYNEK
10.00-16.00-WARSZTATY Z PRAWIDŁOWEGO SADZENIA ROŚLIN PT. „DZIECIAKI SADZENIAKI” ORAZ Z DEKORACJI DONICZEK METODĄ DECOUPAGE’U, WARSZTATY POPROWADZĄ PRACOWNICY SKLEPU LEROY MERLIN
14.00-19.00-PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W FOTOBUDCE(STYLIZOWANE NA EPOKĘ SECESJI), WARSZTATY M.IN. RZEŹBY W DREWNIE, ROBIENIA BIŻUTERII, POKAZY PŁOCKIEJ GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ

MUZEUM MAZOWIECKIE- UL. TUMSKA 8
10.00-19.00-WARSZTATY I KONKURSY ZWIĄZANE Z MALARSTWEM I SZTUKĄ

1 CZERWCA (SOBOTA)

SCENA PRZED MUZEUM MAZOWIECKIM
12.00-17.00-PREZENTACJE WYSTAWCÓW
14.00 ; 16.00- WYSTĘP KAPELI PŁOCKIEJ

SCENA- STARY RYNEK
12.00- ZESPÓŁ MARCHEWKOWE POLE (SP NR 3)
12.30- ZUMBA SDK PSML-W (WYSTĘPY DZIECIĘCEJ GRUPY TANECZNEJ)
12.45- STUDIO TAŃCA LALA DANCE (WYSTĘPY GRUP TANECZNYCH)
13.00- SPEKTAKL DZIECIĘCEJ GRUPY TEATRALNEJ POKIS „PIEKŁO I NIEBO”

GRY, ZABAWY I NAUKA – STARY RYNEK
10.00-18.00-WARSZTATY Z CERAMIKI, WARSZTATY Z CZERPANIA PAPIERU
14.00-19.00-WARSZTATY KUCHNI MOLEKULARNEJ ORAZ WARSZTATY , NA KTÓRYCH DZIECI ZOBACZĄ, JAK PRACUJĄ DETEKTYWI, PRZYGOTOWANE PRZEZ PRACOWNIĘ MAŁY INŻYNIER
14.00-19.00-PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W FOTOBUDCE(STYLIZOWANE NA EPOKĘ SECESJI), WARSZTATY M.IN. RZEŹBY W DREWNIE, ROBIENIA BIŻUTERII

MUZEUM MAZOWIECKIE- UL. TUMSKA 8
10.00-19.00-WARSZTATY I KONKURSY ZWIĄZANE Z MALARSTWEM I SZTUKĄ

17.00- NOC CYGAŃSKA (STARY RYNEK)
XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ROMÓW
WYSTĄPIĄ:
KRYSTIANO&ROMEN (POLSKA)
IMPERIO (CZECHY)
PERŁA I BRACIA(POLSKA),
VASYL ZHADAN (UKRAINA)


2 CZERWCA (NIEDZIELA)

SCENA PRZED MUZEUM MAZOWIECKIM
12.00-16.00- PREZENTACJE WYSTAWCÓW
14.00 ;16.00- WYSTĘP KAPELI PŁOCKIEJ

SCENA- STARY RYNEK
12.00- WYSTĘP KATARYNIARZY
12.15- ZESPÓŁ THE FOOLS’ CONSTELATION III LO
12.30 – SZKOŁA TAŃCA MOVE DANCE STUDIO (WYSTĘPY GRUP TANECZNYCH)
13.00- CHÓR „JESIENNY PROMIEŃ” Z KLUBU OS. DWORCOWA SDK PSML-W
14.00- OGNISKO MUZYCZNE ROBERTA KRAJEWSKIEGO- WYSTĘPY WOKALISTÓW I INSTRUMENTALISTÓW
15.00- WYSTĘP KATARYNIARZY
15.30- GRUPA WOKALNO-AKTORSKA (MDK)
16.00-18.00-GRUPY TANECZNE ANI FABISZEWSKIEJ POKIS
16.00-18.00- OLD COUNTRY, TANIEC W KRĘGU, TAŃCE POLSKIE, CHÓR VOX MAIORUM SUTW
18.00- ZESPÓŁ VATAHA (POKIS)

GRY, ZABAWY I NAUKA – STARY RYNEK
10.00-16.00- WARSZTATY Z CERAMIKI
14.00-16.00-PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W FOTOBUDCE(STYLIZOWANE NA EPOKĘ SECESJI), WARSZTATY M.IN. RZEŹBY W DREWNIE, ROBIENIA BIŻUTERII, POKAZY PŁOCKIEJ GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ
JARMARK DZIECIĘCY
10.00-16.00- MIEJSCE: STARY RYNEK (MAŁA SCENA)

MUZEUM MAZOWIECKIE- UL. TUMSKA 8
10.00-16.00-WARSZTATY I KONKURSY ZWIĄZANE Z MALARSTWEM I SZTUKĄ

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

31 MAJA- 2 CZERWCA

STREFA ZŁOTEGO- STARY RYNEK
NARODOWY BANK POLSKI- SPRZEDAŻ MONET KOLEKCJONERSKICH I ZAMIANA MONET OKOLICZNOŚCIOWYCH, KURS ROZPOZNAWANIA AUTENTYCZNOŚCI POLSKICH BANKNOTÓW, SEJF Z NAGRODAMI, NUMISKOP, MATRYCA DO WYBIJANIA OKOLICZNOŚCIOWYCH ŻETONÓW, BANKOWÓZ, GRY I ZABAWY DLA DZIECI

STREFA WOLNOŚCI- PLAC NARUTOWICZA
31 MAJA GODZ. 16.00- KONCERT MUZYKI ELEKTRONICZNEJ
1 CZERWCA GODZ. 13.00- HAPPENING
PROJEKCJE ZAPOWIADAJĄCE PŁOCKA EDYCJĘ OBJAZDOWEGO FESTIWALU FILMÓW O PRAWACH CZŁOWIEKA WATCH DOCS:
1 CZERWCA , GODZ. 14; 15
„TROCHĘ RADOŚCI W TEJ WALCE”, JEAN-GABRIEL PÈRIOT, 22MIN., 20127, FRANCJA
„CZARNA OWCA”, REŻ. ED PERKINS, 27 MIN., 2018, WIELKA BRYTANIA
2 CZERWCA, GODZ. 14 ; 15.30
„ŚPIEWAĆ”, REŻ., OLGA KOROTKAYA, 52 MIN., 2018, POLSKA,ROSJA
„NOC NAD NOWYM JORKIEM”, REŻ., MARSHALL CURRY, 7 MIN., 2017, USA
DODATKOWO: PREZENTACJA PLAKATÓW ANTYFASZYSTOWSKICH.

1-2 CZERWCA
14.-17.00- XVI MERCEDESEM PO WIŚLE, CLASSIC DAYS,
MIEJSCE: WZGÓRZE TUMSKIE, BULWARY WIŚLANE

1 CZERWCA
10.00- MARSZ SZLAKIEM PCK W RAMACH 3. PŁOCKIEJ TRIADY NORDIC WALKING, MIEJSCE ZBIÓRKI: DOM DARMSTADT, ORGANIZATOR: KLUB WESOŁEGO BIEGACZA

11.00-14.00- SOBOTA W SOPLICOWIE!
MIEJSCE: OGRÓD KSIĄŻNICY PŁOCKIEJ, UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 6
16.00-18.00- SZLAKIEM PŁOCKIEJ WOLNOŚCI. QUEST HISTORYCZNY
MIEJSCE: PLAC NARUTOWICZA

WYSTAWY:
WYSTAWA KOLEKCJONERSKA
„OD DENARA DO ZŁOTÓWKI- HISTORIA POLSKI PIENIĄDZEM OPISANA”,
MIEJSCE: UL. TUMSKA
DZIEJE ZŁOTEGO- WYSTAWA PRZYGOTOWANA PRZEZ NARODOWY BANK POLSKI (UL. TUMSKA, OKOLICE MUZEUM MAZOWIECKIEGO)
WYSTAWA PISMA ŚWIĘTEGO (CZYNNA DO 2 CZERWCA)
MIEJSCE: DOM DARMSTADT (STARY RYNEK 8)
WYSTAWA „ZE ZBIORÓW PŁOCKICH KOLEKCJONERÓW”, MIEJSCE: MUZEUM MAZOWIECKIE (UL. TUMSKA 8)
DODATKOWO: TWORZENIE NIEPOWTARZALNEGO WYDANIA PISMA ŚWIĘTEGO PRZEPISYWANEGO RĘCZNIE

Organizatorem Jarmarku Tumskiego jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Gorąco zapraszamy!


TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: