facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Sylwester przed Ratuszem

 

Z przyjemnością informujemy, iż Agencja Rewitalizacji Starówki ARS Sp. z o.o. wraz z Gminą – Miastem Płock oraz Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki zaprasza na Sylwestra przed Ratuszem.

Wspólną zabawę pod gołym niebem  rozpoczniemy o godzinie 2100.  W tym roku organizatorzy proponują płocczanom zabawę pod gołym niebem w rytmie największych przebojów z lat 70` i 80` ubiegłego wieku. Na scenie  na Placu Starego Rynku zagoszczą:

1)       ABBA Cover

To polska odpowiedź legendarnej, szwedzkiej grupy ABBA. Dancing Queen, Waterloo, Mamma Mia, Honey, Honey… - to jedne z licznych znanych utworów, które zrewolucjonizowały muzyczny czas lat 70 i 80-tych. W świecie pełnym kontrastów i wzniosłych idei zespół Abba, komponując kolejne single wywarł ogromny wpływ na kulturę muzyczną i zyskał miano fenomenu. Występ Zespołu jest porywającym, niezapomnianym wydarzeniem, na długo pozostającym w pamięci widzów. Fuzja muzyki disco i pop pełna pogodnych i skocznych piosenek z pełnymi refleksji balladami jest przepisem na wspaniałą przygodę, dzięki której w sercach słuchaczy zagości radość i klimat „tamtych lat

2)       ALERGEN

To  krakowski kwartet, który od 14 lat nieprzerwanie funkcjonuje na polskim rynku muzycznym. W świadomości słuchaczy zaistnieli między innymi dzięki świetnym koncertom oraz piosence „Kiedy odejdziesz”, która jezszcz przed premierą pierwszej płyty z sukcesem zadebiutowała na liście przebojów „Gorąca 20 Radia Eska”. Priorytetem zespołu jest wykonywanie autorskiej muzyki, podpartej energetycznymi, pełnymi przebojowości koncertami. Dlatego przez ostatnie 14 lat zespół Alergen stał się klasą samą w sobie, o czym można się przekonać na naszym wydarzeniu Sylwestrowym.

3)       DJ

Pomiędzy występami artystycznymi DJ odtworzy imprezowe, ponadczasowe szlagiery

Całą imprezę poprowadzi Zbigniew Kozłowski. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W przeszłści związany z Teatrem Ludowym, Teatrem STU oraz Teatrem MANDALA. W swoim dorobku ma wiele ról teatralnych, wśród nich w „Romeo i Julii„ (reż. Jan Peszek), „Braciach„wg Braci Karamazow Fiodora Dostojewskiego (reż. Kristian Lupa), we „Wdowach„(reż.Sławomir Mrożek), czy w spektaklu „Port wielki jak świat” (reż. Marta Stebnicka).  Zagrał między innymi w „Liście Schindlera„(reż. Steven Spielberg) i „Katyniu” (reż.Andrzej Wajda). Grał również w najpopularniejszych polskich serialach

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję oraz wspólne tańce na Placu. 

Wyjątkowo w tym roku o „północy” pokaz laserów. Nadzwyczajny spektakl świateł i wiązek laserowych, to wyjątkowe widowisko wizualne pozostające na długo w pamięci. Unikalność przestrzennych pokazów laserowych to ich widowiskowość, spektakl kolorów, form i dźwięków. 

Szampańska zabawa na Starym Rynku potrwa do godziny 1.00.

Pomyśleliśmy także o tych, którzy nie lubią śpiewać, ani tańczyć, przywitanie Nowego Roku jest to również duże przeżycie dla naszych najmłodszych. Specjalnie dla nich, w noc sylwestrową funkcjonować będzie lodowisko na Starówce (ostatnie wejście na płytę lodowiska o godzinie 23:00).

 

Zachęcamy wszystkich do wspólnego przywitania 2020 roku!

 

 

 

 

 

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: