facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Słodko zakręcone

O działalności z perspektywy czasu…

 

Słodko Zakręcone czyli Manufaktura Słodyczy wkrótce będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Właścicielka i pomysłodawczyni tego słodkiego zakątka, płocczanka Pani Monika Wiśniewska dokładnie 6 stycznia 2018 roku oficjalnie otworzyła dla klientów swój lokal przy ul. Tumskiej 6 i od tamtego czasu produkowane w nim smakołyki cieszą się nieustannie wciąż rosnącym zainteresowaniem.

Tym z Państwa, którzy nie pamiętają bądź jeszcze nie wiedzą czym się zajmują Słodko Zakręcone, prezentujemy charakterystykę prowadzonej przez Panią Monikę działalności.

- Jesteśmy manufakturą, w której opierając się na tradycyjnej recepturze ręcznie wyrabiamy cukierki i lizaki. Do produkcji naszych łakoci wykorzystujemy naturalne barwniki i aromaty. Cały proces, od zagotowania karmelu, wybarwiania i aromatyzowania oraz formowanie wzoru można prześledzić na żywo w każdy weekend o godzinie 13.00 i 16.00. Każdy nasz produkt jest unikatowy. Bogaty wachlarz smaków, ciekawa kolorystyka i oryginalne wzornictwo na pewno zainteresują małych i dużych wielbicieli słodkości- tłumaczy z nieukrywaną dumą właścicielka Manufaktury.

 Można powiedzieć, że  powstałe w Słodko Zakręconych produkty to takie małe, karmelowe dzieła sztuki. Dodatkową atrakcją podczas pokazu jest możliwość ukręcenia przez gości swojego własnego lizaka i spróbowania wyjątkowego, jeszcze ciepłego cukierka. Swoją ofertę Manufaktura Słodyczy kieruje również do firm, sklepów i innych zainteresowanych, oczekujących indywidualnego podejścia do ich potrzeb.

- Organizujemy warsztaty karmelarstwa dla przedszkolaków, uczniów i innych grup zorganizowanych. W naszej manufakturze można również urządzić niezapomniane, fantastyczne imprezy urodzinowe. Od wiosny wprowadziliśmy do oferty także lody tajskie – wylicza Pani Monika.

Cóż to takiego? Jest to deser również przygotowywany ręcznie „na oczach” klienta. Na specjalny, zmrożony blat wylewa się bazę śmietankową i dodaje do niej różne wybrane przez smakosza dodatki. Mogą to być świeże owoce, słodycze, kremy, posypki. Całość miesza się ze sobą a po chwili w kubeczku lądują zgrabne lodowe rolki i już można się delektować niepowtarzalnym smakiem.

- W naszej manufakturze można usiąść, odpocząć i porozmawiać w miłej, słodkiej atmosferze. Z naszych obserwacji wynika, że jest to miejsce ciekawe zarówno dla małych oraz dorosłych amatorów słodkiego szaleństwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas dotychczas odwiedzili, odwiedzają i dopiero mają zamiar u nas gościć. Mamy nadzieję, że dotychczas spełniliśmy Państwa oczekiwania. Nie myślimy jednak spocząć na laurach i pozytywnie zmotywowani chcemy się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich zainteresowanych naszą działalnością – deklaruje Pani Monika.


TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: