facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Płockie Stare Miasto

Jeszcze do niedawna w całej Polsce królowała wszechobecna „chińszczyzna”.  I nie mam tu bynajmniej na myśli trykotowych t-shirtów i trampek z Azji Wschodniej,  lecz liczne bary z orientalnymi potrawami, ze słynnymi sajgonkami i kebabem na czele. Nasza rodzima, tradycyjna kuchnia jednak od kilku lat przechodzi kolejne etapy metamorfoz, otwierając się na coraz nowsze i niemniej interesujące smaki świata.  

Ten ogólnoświatowy trend w poszukiwaniu coraz bardziej egzotycznych nowości daje się zauważyć także w naszym mieście. Zadomowiła się u nas już kuchnia włoska, gruzińska,  płocczanie mieli okazję posmakować również potraw rodem z Indii, Turcji  oraz smaków kuchni żydowskiej.   Gastronomiczna mapa Płocka jest więc niezwykle bogata i wciąż zaskakuje nas nowymi, interesującymi propozycjami.

A taką jest niewątpliwie funkcjonująca od niedawna na płockiej Starówce przy Placu Stary Rynek 5 (obok ratusza) restauracja Sushi Kushi. Założona została w 2015 roku przez dwóch braci, Panów Krzysztofa Wiśniewskiego  i Piotra Wysockiego, części z płocczan znana z lokalizacji przy ulicy Dworcowej. W czasie swej dotychczasowej działalności  „ na listę stałych klientów „  Sushi Kushi wpisała się rzesza smakoszy tej wykwintnej japońskiej kuchni.  W jej menu  dostrzec można potrawy celujące w gusta wielu nawet najbardziej wymagalnych smakoszy: przygotowywane ręcznie sushi wyłącznie ze świeżych  składników najwyższej jakości, zdrowe i smaczne hosomaki, futomaki, uramaki i nigri oraz makarony i zupy.  

- Rozpoczynając swoja działalność wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Według wskaźnika Sushi Index z 2018 r. Płock zajmuje II miejsce w Polsce pod względem ilości restauracji/barów sushi przypadających na liczbę mieszkańców. Uplasowaliśmy się  tuż po Warszawie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w Warszawie, około 20% mieszkańców nie jest uwzględnionych w tym rankingu to nasz Płock wysuwa się na   I miejsce. Ta wiedza mobilizuje do jeszcze większej pracy, zmusza do przykładania się do szczegółów, drobiazgów oraz dbania o najwyższą jakość. To właśnie również z tego powodu w tym roku zmieniliśmy miejsce i po generalnym remoncie lokalu oraz po całkowitej zmianie wizualizacji oddaliśmy naszym klientom restaurację w zupełnie nowej odsłonie. Naszym celem jest nie tylko pozyskanie nowych klientów, ale również zapewnienie lojalnym smakoszom sushi przyjemniejszych doznań przy kosztowaniu naszych specjałów – mówi Pan Krzysztof Wiśniewski współwłaściciel Sushi Kushi.

- Stworzyliśmy również doskonałe warunki do spotkań biznesowych, które mogą odbyć się w intymnej atmosferze przy lampce wina lub kieliszku czegoś mocniejszego Nie zrezygnowaliśmy oczywiście z usług cateringowych, które cieszą się dużym uznaniem lub z naszej specjalności jaką są torty sushi.

Razem z bratem jesteśmy mieszkańcami Płocka i przy okazji prowadzenia biznesu chcemy również promować zarówno sam Płock jak i edukować naszych klientów, przekazując wiedzę na temat sushi, jego pochodzenia, składników czy zachowania się przy jedzeniu sushi – uzupełnia Pan Piotr Wysocki, współwłaściciel Sushi Kushi.

W ramach wspomnianych działań promocyjno-marketingowych  Panowie proponują mieszkańcom Płocka zabawę.  Aby wziąć w niej udział i rozwiązać quiz ze znajomości naszego miasta należy wejść na stronę Facebooka i napisać do Sushi Kushi wiadomość o treści: naszpięknypłock. Niezwłocznie każdy uczestnik otrzyma wiadomość na Messengera o rozpoczęciu zabawy. Informacje mogą być zaskakujące nawet dla samych  płocczan.

W podobny  sposób można otrzymywać  wiadomości z informacjami na temat sushi – wystarczy napisać na Facebooku tekst: wiedza by raz w tygodniu otrzymać je  na Messengera.

- Mimo możliwości kontaktu elektronicznego z nami oraz dowozu do klienta zamówionego menu na telefon zapraszamy do osobistych wizyt w restauracji. Nasza główna pozycja w menu to sushi. Jednak  osoby, które nie jadają takich potraw znajdą u nas coś dla siebie. Mamy bardzo smaczne zupy, makarony, przystawki oraz różne sałatki. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage, aby nie przeoczyć żadnej promocji. Czekamy na Państwa – zapraszają właściciele Sushi Kushi

Więcej informacji na stronie www.sushikushi.com.pl


TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: