facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Płocka Galeria Sztuki on line

PŁOCKA GALERIA SZTUKI ON-LINE. ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA, SŁUCHANIA I CZYTANIA!

Epidemia wirusa SARS-COV-2 spowodowała ogromny wstrząs społeczny, w tym także tymczasowe zawieszenie działalności instytucji kultury, między innymi w zakresie   organizowania wydarzeń o charakterze kulturalno-artystycznym. Chcąc jednak pozostać w kontakcie z widzami, Płocka Galeria Sztuki zaktywizowała swoje funkcjonowanie w Internecie. Przygotowaliśmy liczne propozycje działań, dostępne na naszych portalach społecznościowych: Facebooku  i Instagramie, a także na stronie internetowej. Regularnie pojawiają się interesujące teksty o sztuce, prezentowane są wybrane dzieła sztuki, wraz z kontekstem i opisami, pochodzące z kolekcji własnej PGS oraz wiele inspirujących treści, przybliżających twórczość znanych i cenionych artystów polskich i zagranicznych, a także wybrane  kierunki i style w dziejach sztuki.

 

Wiemy, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu z dziełem sztuki, jednakże trudne sytuacje wymagają nietypowych rozwiązań. Od 27 marca w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki gości sztuka malarki i rysowniczki Barbary Szubińskiej - „Zapis współczesności. Świat na papierze”, którą można w formie on-line obejrzeć na galeryjnym Facebooku. Oprócz wystawy, udostępnione zostało, w formie nagrania, oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem, a także tekst wprowadzający do wystawy Elżbiety Dzikowskiej, znanej podróżniczki, historyka sztuki i kuratorki wystawy, oraz cyfrowa wersja katalogu  towarzyszącego wystawie, aby móc lepiej przyjrzeć się prezentowanym na wystawie pracom.

Ponadto, od 15 kwietnia Galeria zaprezentuje nowy cykl (również dostępny online na Facebooku), w którym będziemy wspominać archiwalne wystawy i wernisaże. Najbliższe nagranie zostanie poświęcone jednej z zaskakujących i okazałych  wystaw w historii Galerii, jaką była ekspozycja „Chińskiej Armii  Terakotowej”, prezentowana w 2008 roku.

Z myślą o rodzicach i dzieciach przebywających teraz w domach, na stronie internetowej  galerii - www.plockagaleria.pl, w zakładce Edukacja/Materiały edukacyjne, pod hasłem „Galeria gościnnie” znajduje się, wraz z programem, szczegółowy opis nowego projektu, który jest sympatyczną propozycją spędzania czasu w ciekawy i zajmujący sposób.

Wierzymy, że już wkrótce, gdy epidemia się skończy, znów będziemy mogli wszyscy bezpiecznie spotkać się w siedzibie Płockiej Galerii Sztuki, a tymczasem pozostańmy ze sztuką w domach na bieżąco - online.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Galerii i na portalach społecznościowych - Facebooku i Instagramie.

 

 

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: