facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Mnóstwo atrakcji do końca wakacji!

Rusza „NA STARÓWCE POTAŃCÓWKA 2019” 

 

Nadeszły wakacje. Przez wszystkich długo wyczekiwany okres pięknej słonecznej pogody, czasu wolnego, okresu spotkań na świeżym powietrzu.

Fundacja Revita kolejny już rok z rzędu przygotowała dla płocczan i nie tylko, wakacje pełne emocji na Starówce. „Mnóstwo atrakcji do końca wakacji” to hasło tegorocznych wydarzeń na Starym Mieście w Płocku.

Już za kilka dni rozpoczynamy czwarty sezon spotkań pod hasłem „Na Starówce Potańcówka”, imprezy która - można chyba tak nieskromnie powiedzieć – „wrosła” w krajobraz kulturalny płockiego Starego Miasta. Wymyślona przez Tomka Królikowskiego, Jacka Koszewskiego i Jacka Kozińskiego impreza, miała uzupełnić ofertę kulturalną przygotowaną dla płocczan przez Agencję Rewitalizacji Starówki i Fundację Revita.

Idea, aby w letnie piątkowe wieczory spotykać się na Rynku w gronie przyjaciół i znajomych lub całkiem spontanicznie dołączać do wspólnej zabawy, znalazła nadspodziewanie szybko liczne grono sympatyków, a nawet entuzjastów. Płocczanie i goście naszego miasta polubili tę formę spędzania czasu, a że czas z tańcem i zabawą pod „sklepieniem z gwiazd”  upływa wyjątkowo przyjemnie, tłumnie przybywają na potańcówki.

Trzeba w tym miejscu dodać, że istotnym elementem całego pomysłu jest charakter muzyki, jaka towarzyszy tańcom oraz  fakt, że muzyka nie jest odtwarzana z żadnych urządzeń, a w całości wykonywana „na żywo”.

Zespół muzyczny REVITON zapewnia repertuar oparty o przeboje zarówno z okresu międzywojennego, jak i z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Królują zatem urokliwe stare tanga i fokstroty, znane choćby z wykonań Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Foga, ale nie brakuje także przebojów bigbitowych z repertuaru naszych „kolorowych” zespołów takich jak „Niebiesko-Czarni”, „Czerwono-Czarni” czy „Czerwone Gitary”. Usłyszeć można również hity wylansowane przez niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – Irenę Santor, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika i wiele innych.

W tym roku do repertuaru zespół włączył szereg nowych piosenek, które zostały pogrupowane w „bloki tematyczne”, złożone z pięciu, sześciu piosenek. W każdy piątkowy wieczór będą Państwo mogli usłyszeć inny „blok” utworów połączonych wspólnym mianownikiem. I tak pojawią się piosenki zespołu „Wawele” z największymi przebojami - „Biały latawiec”  czy „Zostań ze mną melodio”, a także przeboje Urszuli Sipińskiej, Andrzeja Rybińskiego i piosenki filmowe z muzyką Seweryna Krajewskiego.

Przygotowujemy także „wyjazdowe spotkanie” z potańcówką (16 sierpnia) na nowych płockich bulwarach nadwiślańskich, z blokiem piosenek zatytułowanym roboczo „Wiatr i żagle”, w którym nie zabraknie między innymi nieśmiertelnego przeboju wszystkich żeglarzy i szantymenów – „Gdzie ta keja”.

Zakończenie tegorocznej edycji cyklu „Na Starówce Potańcówka” przewidywane jest na ostatni piątek sierpnia z blokiem piosenek pod hasłem – „Żegnaj lato na rok”.

Zapraszamy już od 5 lipca w każdy piątek (z wyjątkiem 26.07 – Audioriver) w godzinach od 21 do 23 na Stary Rynek w Płocku i życzymy wspaniałej zabawy.

Projekt finansowany będzie ze środków Miasta Płocka.

Patronem medialnym "Na Starówce Potańcówka" jest Radio RPL FM.

 


TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: