facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych

Już po raz trzeci Rejonowe Płockie WOPR organizuje Motorowodne Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Tym razem to właśnie w Płocku rozpocznie się cykl zawodów o miano najlepszych sterników pływających na skuterach wodnych w roku 2019. Na starcie zamelduje się ponad 40 najlepszych polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie oraz zawodach rangi światowej. Godnym podkreślenia jest fakt, że udział w zawodach zapowiedzieli również zawodnicy z Rosji, Litwy, Czech – będą więc to zawody międzynarodowe.
Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych będą Świętem wodnych sportów motorowodnych i dla nadania zawodom należytej rangi zostaną objęte patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego.
W sobotni poranek 18 maja 2019 r. przed płockim Molo wyrośnie miasteczko namiotów, baldachimów, balonów a także różnego rodzaju banerów informacyjnych. W porównaniu z poprzednimi zawodami , tegoroczna edycja została wzbogacona o stoiska firmowe producentów akcesoriów motorowodnych i wystawców skuterów wodnych a dla najmłodszych płocki WOPR przygotował dmuchane miasteczko do gier i zabaw !
Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach przekraczających 500 KM, fontanny wody i fale rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 150 km/h ! Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W ciągu dwóch dni trwania Mistrzostw rozegranych zostanie pond 20 wyścigów wyłaniając najlepszych sterników I rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2019 r.
Poza wymiarem czysto sportowym impreza będzie miała na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym pokreślenia jest fakt, że będzie to jedna z największych imprez sportowych jakie odbędą się w Płocku w 2019 r.
Imprezę swą obecnością zdecydowali się uświetnić również płoccy motocykliści, zrzeszeni w Stowarzyszeniu EGO SUM VIA. Na dzień 18 maja 2019 roku zaplanowali oficjalne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, które odbędzie się na nabrzeżu wiślanym w okolicy Molo – będzie więc to doskonała okazja do obejrzenia zarówno fantastycznych jednośladów jak i najnowocześniejszych skuterów wodnych. Płoccy motocykliści znani z organizacji niezwykle widowiskowych imprez zapowiedzieli wiele atrakcji w trakcie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego.
Serdecznie zapraszając do obejrzenia zarówno Motorowodnych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych jak i Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego podkreślamy, że imprezy mające charakter integracyjno-promocyjny bez wątpienia dostarczą wielu emocji przybyłym widzom, a przejazd blisko 1000 motocykli wzdłuż pięknego płockiego nabrzeża pozostawi niezapomniane wrażenia !

Wszelkie szczegóły:

https://www.facebook.com/events/424031748381816/

 

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: