facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Lodowisko i inne przedświąteczne atrakcje...

Organizowane corocznie przez Agencję Rewitalizacji Starówki Sp. z o.o. lodowisko przed Ratuszem już na stałe wpisało się w zimowy krajobraz  Płocka. Od wielu lat jest niekwestionowaną atrakcją dla małych i dużych  mieszkańców naszego miasta, preferujących aktywny relaks na łyżwach.

Jeżeli nie zawiodą warunki atmosferyczne i utrzyma się odpowiednia temperatura, zamierzamy uruchomić lodowisko już od 15 grudnia 2018r.  Mamy nadzieję, że ten grudniowy, przedświąteczny weekend będzie niezwykle atrakcyjny dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa.

Nie tylko w ten weekend, ale także przez cały grudzień na Starym Rynku będzie się wiele działo. Agencja Rewitalizacji Starówki sp. z o.o. wspólnie z Urzędem Miasta Płocka  organizują dla mieszkańców naszego miasta szereg ciekawych wydarzeń i eventów.

Przedświąteczny  maraton imprez i eventów rozpoczynamy już 2-go grudnia (niedziela) finałem tegorocznej edycji akcji Moto Mikołaje, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Uczestnicy akcji, głównie  reprezentanci płockich środowisk motoryzacyjnych rozwozić będą prezenty podopiecznym z rodzinnych domów dziecka i indywidualnym  małym płocczanom. Motocykliści z Płocka chcą w tym roku obdarować ponad 150 dzieci.

W dniach od  3-go (poniedziałek) do 5–go grudnia (środa) na Starym Rynku stanie pięknie ozdobiona choinka,  nadająca całemu otoczeniu ratusza  bożonarodzeniowy klimat,  po czym już 6-go grudnia (czwartek) odbędą się organizowane przez Urząd Miasta Płocka tradycyjne Mikołajki przed Ratuszem.  Towarzyszącymi atrakcjami tego dnia będą liczne konkursy z nagrodami, prezenty od Mikołaja, zabawy i świąteczne karaoke dla dzieci, degustacja gorącej czekolady oraz uroczyste włączenie iluminacji świetlnej.  9 grudnia 2018 r. zapraszamy Państwa także na kolejny  V Bieg Mikołaja, popularyzujący biegi masowe i sportowy tryb życia oraz biegania jako najprostszej formy ruchu. Niewątpliwie  wspaniałą atrakcję dla swoich konsumentów  przygotowuje  firma Coca-Cola. Słynne Ciężarówki z najbardziej popularnym napojem przejadą przez Polskę i w dniu 12 grudnia (środa)  odwiedzą również płocki Stary Rynek.  W programie imprezy z udziałem napełnionej coca-colą ciężarówki planowanych jest mnóstwo rodzinnych niespodzianek.

Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie poprzedzone zostaną  także naszym lokalnym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Tegoroczna VI już edycja tego projektu zorganizowana w  dniach 15 – 16 grudnia w godzinach 10.00 - 17.00 , zgromadzi na Starym Rynku wielu wystawców,  oferujących m.in. bardzo popularne wśród płocczan regionalne wyroby i produkty, biżuterię oraz zabawki i ozdoby choinkowe.

Na zakończenie grudniowego, przedświątecznego bloku eventowego w dniu 16 grudnia 2018 roku zapraszamy na Wigilię przed Ratuszem. W podniosłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski złoży wszystkim obecnym  życzenia świąteczne zaś mieszkańcy podzielą się opłatkiem. Jak co roku będzie też wspólny posiłek wigilijny i słodki poczęstunek od mariawitów.

Podczas wigilijnego spotkania przewidziano również wręczenie nagród w konkursie na „Najpiękniejszą witrynę świąteczną 2018” oraz prezentację nowej Szopki Bożonarodzeniowej.

Mijający rok 2018  pożegnamy 31 grudnia wspólną zabawą na Starym Rynku.   

Zapraszamy Płocczan do skorzystania z propozycji  imprez przedświątecznych. Każdy z Państwa w naszej ofercie znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.  Będzie to też wyjątkowa okazja połączenia  zabawy na lodowisku z uczestnictwem  w innych wymienionych wyżej propozycjach przyjemnego spędzenia wolnego czasu. Pamiętajmy jednak o zmianie zasad wypożyczania łyżew i sprzętu, zgodnie z którymi jedno wejście na taflę lodowiska ( 50 minut ) odbywać się będzie po uprzednim wpłaceniu kaucji w wysokości 50 zł za każdą parę łyżew.  Nieaktualne stają się zatem wcześniejsze  zapisy regulaminowe,  określające procedury  wypożyczania łyżew i sprzętu także na podstawie legitymacji szkolnej, dowodu osobistego bądź  innego  dowodu tożsamości. Lodowisko otwarte będzie codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00 ( przerwa techniczna w godzinach od 14.00 do 15.00), każde wejście na lodowisko rozpoczyna się o pełnych godzinach ( ostatnie o godz. 20.00). Zgodnie z aktualnym cennikiem za wejście na lodowisko z własnymi łyżwami na okres 50 minut opłata wynosi 3 zł. Jeżeli nie posiadacie własnych łyżew można je wypożyczyć na miejscu: 1 godzina kosztuje odpowiednio - wejście normalne: 10 zł, wejście ulgowe: 5 zł ( wejście na taflę lodowiska gratis). Ponadto istnieje także możliwość-wypożyczenia kasku: 1 godzina 3 zł, wypożyczenie pingwina:  1 godzina 5 zł, szatnia: 2 zł oraz ostrzenie łyżew: 15 zł. Karnet uprawniający do 30 wejść na lodowisko z własnymi łyżwami to koszt  50 zł.Wszelkie informacje dot. lodowiska dostępne są pod nr tel. 692-461-566.

Wszystkim uczestnikom  naszych imprez  życzymy  mile spędzonego czasu i niezapomnianych wrażeń.

PRZYJDŹ  NA  STARY  RYNEK  I  POCZUJ  MAGIĘ  ŚWIĄT


TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: