facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Kultura na wynos

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zachęca do korzystania ze swojej oferty online. „Kultura na wynos” to wirtualne warsztaty plastyczne, lekcje tańca breakdance czy gry na gitarze, planszówki, zwiedzanie wystaw, a także konkursy.
Do domu POKiS przenosi m.in. „Domowe Rodzinne Sztukowanie Online”, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców. Do tej pory spotkania odbywały się w Pracowni Działań Twórczych „Kolor i Forma" w Galerii Wisła. Materiały, które będą potrzebne do tworzenia prac każdy znajdzie w swoim domu. Wykorzystane zostaną techniki origami, papieroplastyka, decoupage. Na wspólne tworzenie artystycznych różności zapraszamy przed ekrany w każdą środę  o godz. 11. 
 
Zachęcamy również do aktywności fizycznej. Wkrótce na facebookowym profilu POKiS-u https://www.facebook.com/pokisplock/ pojawią się warsztaty breakdance online ze Zbyszkiem Góralem. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli nauczyć się kroków breakdance oraz krótkich układów tanecznych. 
 
Propozycją na długie wieczory w okresie kwarantanny jest „Oglądanie na ekranie” i „Czytanie na ekranie”. Pierwsze to spektakle POKiSu, m.in. na podstawie tekstu Stefana Themersona, w reż. Mariusza Pogonowskiego lub w wykonaniu aktorów Stowarzyszenia Teatr Per Se. Do projektu „Czytanie na ekranie”, który zakłada czytanie bajek oraz fragmentów wydawnictw POKiS, pomysłodawcy zaprosili prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, jego zastępcę Romana Sięmiątkowskiego, instruktorów warsztatów teatralnych POKiS - Mariusza Pogonowskiego oraz Dorotę Cempurę.
 
Już wkrótce będziecie mogli zagrać w specjalnie zaprojektowaną grę planszową „Pełna COOLturka”
- wszystko, co do niej potrzebne -plansza wraz z kostką, postaciami i kartami, będądo pobraniaze strony pokis.pl. Gra będzie dostępna w wersji kolorowej oraz w wersji biało-czarnej do pokolorowania w zależności od preferencji i możliwości domowych drukarek.  
 
Przygotowano również coś dla miłośników muzyki - jubileuszową playlistę „20 na 20” w serwisie muzycznym Spotify. Bez wychodzenia z domu posłuchać będzie można wszystkich artystów zaproszonych na 20-lecie POKiS (informacje dotyczące zmian terminów koncertów dostępne na pokis.pl).  Natomiast dla pasjonatów gry na gitarze proponujemy zajęcia nauki gry na gitarze 
online, które poprowadzi Krzysztof Misiak.
 
Z kolei Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży zaprasza do siebie na wirtualne zwiedzanie wystawy.
 
- W tym trudnym dla nas czasie chcemy, aby płocczanie się nie nudzili -  mówią w POKiS-ie. - Oprócz naszej oferty, która rozwija się z dnia na dzień, zbieramy informacje od wszystkich jednostek kultury z Płocka i zamieszczamy je w naszej aplikacji MiastO!Żyje. Jeśli znajdzie się ktoś z pomysłem związanym z naszą działalnością - prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u na Facebooku.  Jeśli realizacja będzie możliwa, biorąc pod uwagę panujące warunki dołożymy wszelkich starań, aby je zrealizować. Zachęcamy również do brania udziału w naszych konkursach, które wkrótce pojawią się na łamach naszych mediów społecznościowych.
 
Zapraszamy do śledzenia fanpage’u Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów na Facebooku oraz facebookowego wydarzenia „Kultura na wynos”, gdzie na bieżąco Ośrodek zamieszczać będzie swoje aktywności. 

 

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: