facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Dzień Dziecka z Muzeum Mazowieckim

Muzeum Mazowieckie w Płocku przygotowało z okazji Dnia Dziecka prezent dla tych, którzy chcą przeżyć niecodzienną przygodę!

W imieniu Muzeum, zapraszamy na indywidualne lekcje muzealne ze wspaniałymi edukatorami. Lekcje takie kosztują 50 zł – z okazji Dnia Dziecka będą zupełnie za darmo!

Kto może przyjść na lekcję? Każdy – przedszkolak, uczeń podstawówki czy szkoły ponadpodstawowej.
Zajęcia trwają 45 minut.
Temat możecie sobie wybrać, jest ich całe mnóstwo, dotyczą historii naszego miasta, historii Polski, sztuki, literatury, plastyki, prac ręcznych. A najlepsze jest to, że w muzeum za przykłady służą nam autentyczne historyczne pamiątki i dzieła sztuki – obrazy, rzeźby, rzemiosło artystyczne.

Przykładowe tematy lekcji:

-- dla przedszkolaków – Grajmy w kolory; W poszukiwaniu jednorożca; Piórko kałamarz, papier; Co mówią nam przedmioty.
-- dla uczniów podstawówek – Świat mitów; Płock – miasto bohater; Muzealny detektyw; W poszukiwaniu złotej szkatułki królowej Bony.
-- dla uczniów szkół ponadpodstawowych – Poznaj pana po cholewach – sarmatyzm jako styl życia mazowieckiej szlachty, Kultura i nauka II Rzeczpospolitej, Czar PRL-u – życie codzienne i odświętne w Płocku w czasach Polski Ludowej.

Prowadzimy także lekcje w języku angielskim – młodszym dzieciom opowiadamy, co to jest muzeum, ze starszymi rozmawiamy po angielsku w o Józefie Piłsudskim.

Jest jeszcze wiele innych wszystkie znajdziecie pod tym linkiem - http://www.muzeumplock.eu/pl/informator-edukacyjny.

Informacje organizacyjne:
-- lekcje odbywać się będą 2 czerwca 2020 roku, we wtorek, od godz. 10 do 15. W poniedziałki (w tym roku właśnie w ten dzień tygodnia wypada 1 czerwca) ekspozycje muzealne są zwyczajowo zamknięte dla zwiedzających.
-- zapisywać można się od teraz, do 1 czerwca, do godz. 15. Należy zadzwonić pod nr 24 364 70 72 i ustalić z nami godzinę i temat lekcji.
-- ze względów bezpieczeństwa w zajęciach mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby, koniecznie domownicy (np. dwójka dzieci i rodzice albo trójka dzieci i babcia).
-- wszyscy dezynfekujemy ręce przed wejściem do muzeum, a na lekcji zakrywamy buzie i nosy.
-- ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zapisów, dlatego najlepiej zadzwonić już teraz.

Gwarantujemy, że będzie pasjonująco i pouczająco. Dla każdej rodziny secesyjna kolorowanka odstresowująca – gratis!

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: