facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Cyganie nad Wisłą - Jubileusz zespołu ROMEN

W niedzielę 9 sierpnia spotkamy się na Bulwarach Wiślanych, aby w taneczny sposób uczcić Jubileusz 40-lecia zespołu Romen. Zagrają dla Was takie zespoły jak:

– Romanca
– Romen
– Liza i Cygańskie Gwiazdy.

Imprezę poprowadzą Krystiano oraz Zofia Czernicka.

Zespół Romanca ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dnia dzisiejszego już 6 pokoleń artystów romskich.
Aktualnie Romanca ma w dorobku takie występy jak Gala 25-lecia Polsatu, gdzie lider zespołu wystąpił u boku zespołu Enej; udział w festiwalu Kiepurowskim; ogólnopolski kabareton w Koszalinie i Lidzbarku Warmińskim; i wiele innych. Zespół jest również częstym gościem programów telewizyjnych takich jak: Jaka to Melodia; DD TVN; czy Wielkie Kolędowanie z Polsatem.

Zespół „ROMEN” powstał w 1980 roku w Płocku. Założycielem i dyrektorem zespołu jest Zbigniew Kowalski pseudonim artystyczny PARNO RAY. Zespół „ROMEN” na początku swych pierwszych kroków artystycznych liczył 30 osób i był nazywany „Małe Mazowsze”. W czasie stanu wojennego Zespół jako jedyny w kraju otrzymał specjalne zezwolenie na koncerty na terenie całego kraju. W latach 80-tych Zespół składał się młodych muzyków i artystów — 17-sto i 18-sto letnich. Zespół „ROMEN” podbijał serca publiczności swym kunsztem artystycznym, wirtuozerią i urodą dziewczyn.

Liza to niezwykle utalentowana i wszechstronnie uzdolniona artystka. Śpiewa w języku romskim, polskim, rosyjskim, hiszpańskim, tańczy, sama pisze teksty i komponuje muzykę. Pochodzi z rodziny romskich artystów z Sankt Petersburgu. Ojciec Lizy występował w moskiewskim Teatrze Roma. Na tej samej scenie Liza występowała wiele razy wraz ze swoim rodzeństwem: utalentowaną tancerką i choreografem-swoją siostrą Rossitą oraz z bratem Nicolasem. Jako dziecko zagrała także w rosyjskim filmie „Cyganka Aza”. Posiada wrodzony talent muzyczny, który od dziecka pielęgnowany był przez jej artystyczną rodzinę.

Koncert jest darmowy, jednak przypominamy o kilku najważniejszych zasadach bezpieczeństwa:

Wchodząc na teren imprezy trzeba mieć ze sobą wydrukowaną i wypełnioną kartę uczestnika dostępną tutaj: http://pokis.pl/covid-19/.
– Przed wejściem należy się poddać bezdotykowemu mierzeniu temperatury.
– Na terenie imprezy, w kolejkach do toalety lub stoiska należy zachować bezpieczny dystans minimum 2m.
– Każdy uczestnik powinien mieć zakryte usta oraz nos.
– Na terenie imprezy jednocześnie może przebywać maksymalnie 300 osób.

Gorąco zachęcamydo udziału!

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: