facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

A dla dzieci ...

Warsztaty architektoniczne!

Wakacje trwają w najlepsze.

Dla tych wszystkich dzieci, które pozostały w tym czasie w Płocku, Fundacja Revita wraz z Miastem Płock, oprócz cotygodniowych przygód z „KultuRynkiem” przygotowały dla nich coś specjalnego. Już od najbliższej środy 24 lipca 2019 roku zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty architektoniczne. Warsztaty te odbywać się będą przez 6 dni w okresie dwóch ostatnich tygodni lipca a mianowicie:

- w dniach 24,25 i 26 lipca w godzinach 11.00 – 14.00

- w dniach 29,30 i 31 lipca również w godzinach 11.00 – 14.00.

Co przygotowaliśmy dla dzieci?

W środę 24 lipca 2019 roku cały cykl rozpocznie się warsztatami „Dom przyszłości”. Na warsztatach dzieci będą rysować dom przyszłości lub budować jego makietę, dowiedzą się jak wyposażony jest taki dom i jaką funkcję spełnia. Porozmawiają także o obecnie budowanych domach eksperymentalnych. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00.

Na kolejne warsztaty „Plac Stary Rynek w Płocku. Nowoczesna kamienica” zapraszamy w czwartek 25 lipca 2019 roku, również o godzinie 11.00. W tym dniu pokażemy dzieciom jak zbudowane są dzisiaj kamienice  oraz jak zmieniają się na przestrzeni lat. Dzieci będą również budować model nowoczesnej kamienicy.

W piątek 26 lipca 2019 roku odbędą się warsztaty „Mój pokój marzeń”. Każde dziecko chciałoby mieć własny pokój marzeń. W czasie naszych warsztatów dzieci będą mogły zrealizować to marzenie, budując jego model w pudełku po butach. Tradycyjnie, warsztaty rozpoczną się od godziny 11.00.

Moja droga do szkoły” to temat poniedziałkowych warsztatów, które odbędą się w dniu 29 lipca 2019 roku. Pomówimy na nich o tym jak wygląda droga do szkoły dzieci obecnych podczas warsztatów, co się dzieciom podoba a co nie. Pokażemy dzieciom z czego składa się miejska przestrzeń, wyjaśnimy co to ulica, aleja, park, skwer, osiedle. W trakcie tych warsztatów zbudujemy model wymarzonego przez dzieci placu zabaw. Zaczynamy od godziny 11.00.

30 lipca 2019 roku, odbędziemy „Spacer po Starówce”, bo taki właśnie tytuł noszą wtorkowe warsztaty. Podczas nich dzieci będą miały okazję obejrzeć film pokazujący dawną płocką Starówkę. Będą mogły zobaczyć jak zmieniły się dobrze znane wszystkim płocczanom miejsca. Zbudują również makietę wybranego miejsca z płockiej Starówki przewidzianego do modernizacji.

Ostatnie z cyklu warsztaty „Dom moich marzeń” odbędą się w środę 31 lipca 2019 roku. Ostatni dzień będzie podsumowaniem całego cyklu. W trakcie tych warsztatów przedstawione zostaną wszystkie wykonane do tej pory prace. Głównym zadaniem w czasie zajęć będzie budowa makiety domu przyszłości przy wykorzystaniu całej zdobytej przez dzieci do tej pory wiedzy. Na warsztaty zapraszamy o godzinie 11.00.

Warsztaty poprowadzi architekt Pani Marta Siodłak.

Warsztaty odbędą się w Staromiejskim Centrum Biznesu PRZETWORNIA w Płocku przy ul. Synagogalnej 4.

Celem organizowanych warsztatów jest pobudzenie wyobraźni oraz uwrażliwienie dzieci na otaczającą je przestrzeń, zarówno w skali mikro jak i makro. Uczestnicy zachęcani są do wyrażania swoich potrzeb i kształtowania własnej przestrzeni życiowej, a także do dyskusji o otaczającej nas tkance miejskiej.
Warsztaty architektoniczne rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie. Prowadzone są w formie zabawy i służą zapoznaniu się dzieci z pojęciami związanymi z miastem, domem i jego najbliższym otoczeniem oraz zbudowaniu świadomości, w jaki sposób można wpłynąć na to otoczenie. 

Na wszystkie dzieci uczestniczące w warsztatach czekać będzie słodki poczęstunek.

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o warsztatach lub zgłosić udział swojego dziecka, bardzo prosimy o kontakt pod nr telefonu 24 367 – 68 – 40. Wszelkie informacje znajdą Państwo również na profilu FB Starówka Płock.

Warsztaty finansowane są ze środków Miasta Płocka.


TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: