facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Światowy Dzień Tańca w Kręgu.

Po raz pierwszy Płock włącza się do ogólnoświatowej akcji i będziemy celebrować 4 Ogólnoświatowy Dzień Tańca w Kręgu 7 lipca od godz. 16.00 do 18.00 na ulicy Tumskiej (obok kina Przedwiośnie).

Pomysłodawcą i organizatorem obchodów Światowego Dnia Tańca w Kręgu na świecie jest Global Circle Dance.    

Tańce w kręgu, to rozwijająca się w Polsce od kilkunastu lat forma spotkań z tradycyjnymi tańcami z rejonu Słowiańszczyzny, Bałkanów, Armenii, Mołdawii, Bretanii oraz Bliskiego Wschodu. To cudowna, pełna radości taneczna podróż po świecie poprzez różne kultury i tradycje.

Wywodząc się ze starożytnych korzeni taniec w kręgu łączy nowoczesną i tradycyjną choreografię ze światową muzyką w intencji integracji ciała, umysłu i ducha we wspólnocie.

Ostatnie badania pokazują, że taniec jest również potężnym elementem wzmacniającym nasze zdrowie i drogą do uzyskania harmonii ciała i umysłu.

Tańce w kręgu i grupie łączą ludzi w każdym wieku. Umożliwiają doświadczenie wspólnoty, które nasyca radością i pozostawia wspomnienia.

Globalny taniec w kręgu kwitnie już w ponad 35 krajach na całym świecie.

W tym dniu na całym świecie tworzą się taneczne kręgi, by zatańczyć dla radości, pokoju i zjednoczenia z międzynarodową społecznością.

Szkoła Tańca "MAVILENA" oraz "Płocka Grupa Miłośników Tańca w Kręgu" zaprasza mieszkańców Płocka do wspólnego świętowania, żeby przy pięknych melodiach przybliżyć im piękno folkloru odległych nam kultur i zachęcić do tego rodzaju aktywności ruchowej.

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć i umiejętności taneczne.

TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: