facebook/TumskaNova twitter/TumskaNova

Święta Majowe 2020

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętujmy razem, mimo że w swoich domach.
 
Obecna sytuacja pozwala jedynie na symboliczne uczczenie 229 rocznicy tego wydarzenia, dlatego tegoroczne obchody będą inne niż zwykle.
Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski informuje, że w tym roku nie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem publiczności z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Pod odwachem nie spotkają się mieszkańcy, żeby świętować tę ważną majową rocznicę.

Prezydent apeluje, by dla swojego bezpieczeństwa pozostali w domach i przestrzegali zasad społecznej kwarantanny. Dzień Flagi RP, obchodzony 2 maja, i święto Konstytucji 3 Maja każdy może uczcić w swoim domu, wywieszając biało-czerwoną flagę oraz przypominając o istocie i znaczeniu Konstytucji z 3 maja 1791 roku w historii naszego kraju.

W imieniu społeczności Płocka 3 maja kwiaty złoży tylko prezydent Andrzej Nowakowski, najpierw przy pomniku Józefa Piłsudskiego, następnie przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

Transmisja będzie dostępna na oficjalnym profilu prezydenta na Facebooku: @Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Płocka.

Uroczysta msza w intencji ojczyzny rozpocznie się w Bazylice Katedralnej o godz. 10:00. Liczba miejsc w świątyni jest ograniczona zgodnie z przepisami anty-COVID-19. Może wziąć w niej udział max. 70 osób, część miejsc jest zarezerwowana dla parlamentarzystów oraz przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. Mieszkańcy będą mogli wysłuchać tej mszy na antenie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Prezydent Andrzej Nowakowski wystąpi z okolicznościowym przemówieniem do płocczan. Będzie ono dostępne na stronie miasta www.plock.eu, Facebooku: @Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Płock i profilu miasta @Plock, kanale na YouTube Miast!O Żyje.
 
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania.
TumskaNova

TUMSKA NOVA

Na skróty: